Dachy na współczesnych budynkach są bardzo skomplikowanymi konstrukcjami. Na jeden dach składa się kilka warstw. Membrany dachowe to przykład jednej z warstw. Membrany dachowe w konstrukcji dachu są niewidoczne, pełnią jednak tak istotną rolę, że nie warto ich pomijać.

Dachy, na których można stosować membrany

Membrany dachowe dostępne są w bardzo różnych rodzajach. Ich parametry techniczne dobiera się tak, że można stosować je na różne rodzaje dachów. Wykorzystywane są między innymi na dachy płaskie. Membrany dachowe nadają się na dachy: eksponowane, zielone, balastowe. Parametry innych membran dachowych zostały z kolei tak dobrane, że stosowane są na dachy przemysłowe. Dachy przemysłowe to w większości dachy płaskie. Dachy przemysłowe muszą spełniać wysokie wymagania, muszą przede wszystkim być funkcjonalne. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych doskonale sobie radzą systemy dachowe od renomowanych producentów.

Materiały wysokiej jakości

Na systemy dachowe używane są materiały najwyższej jakości. Bez względu na to, czy systemy dachowe zostały użyte na dachy płaskie na domach jednorodzinnych czy budynkach użyteczności publicznej, po wielu latach użytkowania systemy zachowują wysokie parametry techniczne. Wysokiej jakości systemy dachowe wyróżniają się niskim ciężarem, jest to ich dodatkowy plus. 

W naszym wcześniejszym tekście wyjaśniamy plusy ze stosowania membran dachowych. Zachęcamy więc także do przeczytania tego tekstu wszystkich, których zainteresował temat membran dachowych.