Garaż w bryle domu czy wolno stojący to już dzisiaj standard. Niezależnie od tego, jakim rodzajem garażu dysponujemy, do każdego potrzebne są bramy garażowe. Na rynku dostępne są obecnie bramy garażowe w czterech rodzajach. Są to bramy garażowe segmentowe, uchylne, skrzydłowe, rolowane. 

Zanim zamontujesz bramę

Bramy garażowe wykonywane są z bardzo różnych materiałów. Mogą być z ociepleniem lub bez. Montaż bram garażowych z ociepleniem jest niemal koniecznością w przypadku, gdy dysponujemy ocieplanym garażem. Kupując bramę warto szukać producenta czy też autoryzowanego sprzedawcy, który oferuje również montaż bram garażowych. Wybierając bramę u sprzedawcy, który jednocześnie wyraża gotowość montaż bram garażowych zaoszczędzimy mnóstwo czasu na poszukiwanie ekipy, która profesjonalnie zajmuje się montowanie bram garażowych. O tym, czy brama garażowa będzie bezpieczna decyduje bowiem nie tylko jej jakość, ale również to, czy montowanie bram garażowych odbyło się zgodnie z wymaganiami.

Z napędem czy bez?

Coraz więcej osób wybiera montowanie bram garażowych z napędem. Jeśli nawet w standardzie brama jest bez napędu, to napęd można dokupić. Zamontowanie bram garażowych z napędem znacznie podnosi komfort korzystania z garażu. Zamontowanie bram garażowych bez lub z napędem przebiega szybko i sprawnie. Zamontowanie bram garażowych naprawdę warto powierzyć profesjonalnej ekipie. Jeżeli tematyka ta zainteresowała cię, to więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.