Ellaone – ratunek w potrzebie Ellaone to znana i skuteczna tabletka antykoncepcyjna, która zyskała ogromną popularność jako środek ,,dzień po”. Dzięki swojej skuteczności i bezpieczeństwu, stała się niezastąpionym wsparciem dla wielu kobiet w sytuacjach nagłych. Warto poznać bliżej właściwości tego preparatu oraz dowiedzieć się, jak działa i kiedy można go stosować.

Działanie leku

Ellaone to tabletka, która zawiera substancję czynną o nazwie uliprystal acetate. Działa ona poprzez zatrzymanie lub opóźnienie owulacji, czyli momentu uwalniania komórki jajowej z jajnika. Dzięki temu uniemożliwia zapłodnienie i tym samym powstanie ciąży. Lek należy przyjąć jak najszybciej po stosunku bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zabezpieczenie zawiodło.

Kiedy można stosować?

Ellaone jest przeznaczona do stosowania w nagłych sytuacjach, kiedy zaszła potrzeba antykoncepcji awaryjnej. Może być używana w ciągu 120 godzin (5 dni) po niezabezpieczonym stosunku lub w momencie, gdy zabezpieczenie (np. prezerwatywa) zawiodło. Warto pamiętać, że lek ten, nie jest środkiem antykoncepcyjnym regularnego stosowania i nie zastępuje tradycyjnych metod antykoncepcji. EllaOne jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym, który może zmniejszyć ryzyko niechcianej ciąży po stosunku bez zabezpieczenia. Jednakże, jak każdy lek, może powodować pewne skutki uboczne. Najczęstsze z nich to bóle głowy, nudności, wymioty, zmęczenie czy bóle brzucha