Podejmując decyzję o budowie domu z garaże czy też budując garaż wolnostojący, musimy dobrać do niego odpowiednią bramę. Dobierając bramę do garażu, należy wziąć pod uwagę sposób jej zamykania, mechanizm, który będzie służył do jej otwierania, ilość miejsca przed garażem.

Na co zwrócić uwagę wybierając bramę?

Najwięcej miejsca przed garażem wymaga otwarcie bramy dwuskrzydłowej. Na rynku do wyboru są również bramy garażowe segmentowe, rolowane, uchylne. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie bramy garażowe z montażem. Warto więc znaleźć firmę, które nie tylko zajmuje się produkcją i sprzedażą bram garażowych. Wybranie firmy, która oferuje bramy garażowe z montażem pozwoli zaoszczędzić nam mnóstwo czasu. Oferowane bramy garażowe z montażem dostępne są bez napędu, ale do każdej z oferowanych bram taki napęd można dokupić. Montaż napędu odbywa się bez żadnych problemów na miejscu przy zakupie wybranego rodzaju bramy garażowej.

Brama z napędem

Brama garażowa z napędem to z pewnością rozwiązanie, które jest bardzo komfortowe. Decydując się na zakup takiej bramy do wyboru mamy między innymi bramy segmentowe. Nadproże w garażu, który będzie zamykany takim typem bramy z napędem powinno być odpowiednio wysokie, aby możliwe było zamontowanie mechanizmu napędu. Jeśli nadproże jest wysokie, możemy zakupić każdy inny rodzaj bramy z napędem. Decydując się na bramę segmentową do wyboru mamy takie, które otwierają się na bok lub do góry. Bramy garażowe w pierwszym wariancie są bardziej wygodne. Koszt zakupu napędu do bramy nie jest wysoki.