Oświetlenie LED-owe jest bardzo energooszczędne, a do tego przyjmuje bardzo różne formy. Ogromne możliwości aranżacyjne dają taśmy LED. Do ich montażu przeznaczone są specjalne profile LED.

Jaki profil LED jest dostępny na rynku?

Profile LED produkowane są na ogół z aluminium, ale w ofercie niektórych producentów dostępny jest też profil LED wykonany ze stali nierdzewnej. Profile Kluś, które odznaczają się naprawdę bardzo wysoką jakością wykonania, produkowane są zarówno z aluminium, jak i ze stali. Profile Kluś występują w różnych rodzajach.

Stawiając na profile Kluś można w niezwykle efektowny sposób oświetlić nie tylko całe mieszkanie, ale cały dom. W sprzedaży dostępne są między innymi profile LED podtynkowe i nawierzchniowe. Zarówno profil LED podtynkowy, jak i profil LED nawierzchniowy są bardzo proste w montażu. W razie potrzeby profil LED-owy można też łatwo zdemontować. Profile te mają też wiele innych zalet.

Jak wykorzystać profile ledowe?

Profil LED podtynkowy oraz profil LED nawierzchniowy można kupić o długości 1 i 2 m. Wysoka jakość materiałów, z których został wykonany każdy profil LED podtynkowy oraz profil LED nawierzchniowy jest gwarancją ich wytrzymałości i trwałości. Profile LED-owe odprowadzają ciepło, dzięki czemu taśmy LED mają znacznie dłuższą żywotność. Do montażu taśmy LED na profilu nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi. W sprzedaży dostępne są też hermetyczne LED profile. Dzięki nim można efektownie oświetlić brzeg wanny czy kabinę prysznicową.