Zainteresowanie oświetleniem LED z roku na rok staje się coraz większe. Do popularności tego oświetlenia przyczyniło się nie tylko te, że na chwilę obecną jest to najbardziej energooszczędne źródło światła. Oświetlenie LED występuje w wielu rodzajach, dlatego daje wiele możliwości wykorzystania. Taśmy LED-owe, które są jednym z rodzajów montuje się wykorzystując profile LED.

Czym się charakteryzują LED profile?

Profile LED produkowane są z bardzo różnych materiałów. W sprzedaży znaleźć można profil LED wykonane z aluminium oraz ze stali nierdzewnej. Na rynku znajduje się cała gama profili LED-owych zróżnicowanych nie tylko pod kątem materiałów, z których zostały wykonane, ale także pod względem możliwości wykorzystania. Można kupić zarówno profil LED podtynkowy, jak i profil LED nawierzchniowy. Dają one bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, a do tego chronią taśmy LED przed zanieczyszczeniami. Profil LED nawierzchniowy przeznaczony jest, zgodnie z nazwą do montażu nawierzchniowego.

Jaki profil LED wybrać?

Profil LED nawierzchniowy jest niezbędny, gdy chcemy wykorzystać taśmę LED do oświetlenia blatu roboczego w kuchni. Profil LED podtynkowy montuje się pod tynkiem. Profile Kluś odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania. Profile Kluś dostępne są w wersji nawierzchniowej, podtynkowej, kątowej. Osoby, które interesują profile Kluś mają do wyboru także profile hermetyczne przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Firma Kluś oferuje profile LED o długości 1 i 2 m.