Różnego rodzaju etykiety oraz kody kreskowe służące do automatycznej identyfikacji są wykorzystywane obecnie zarówno przez producentów różnych towarów, jak również przez ich dystrybutorów i sprzedawców. Szybkie i skuteczne ich drukowanie umożliwia urządzenie do etykietowania.

Kryteria wyboru drukarek

Urządzenie do etykietowania stało się obecnie na tyle niezbędne, że na rynku pojawiło się ich mnóstwo. Są to urządzenia bardzo różnych firm, różniące się nie tylko ceną, ale także innymi parametrami. Osoby, które interesuje zakup urządzenie do etykietowania mają do wyboru drukarka etykiet termiczna bądź termotransferowa. Drukarka etykiet termotransferowa to urządzenie, które sprawdza się do drukowania wyjątkowo trwałych, a jednocześnie bardzo estetycznie prezentujących się etykiet bądź kodów kreskowych. Drukarka etykiet termotransferowa kosztuje trochę więcej niż termiczna, wydrukowanie etykiety również jest bardziej kosztowne, ale w zamian otrzymuje się etykiety i kody, które będą odporne na wilgoć, które nie zblakną pod wpływem światła.

O czym jeszcze pamiętać?

W przypadku drukarka do etykiet liczą się takie parametry jak jej rozdzielczość i wydajność. Wydajna drukarka do etykiet jest potrzebna tym wszystkim, którzy w ciągu jednego dnia roboczego drukują kilkaset etykiet lub kodów kreskowych. Należy pamiętać również o wybraniu drukarka do etykiet, do której bez problemów można nabyć taśmę do wydruku. Więcej na temat drukarek etykiet i kodów kreskowych można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.