Sprawdzona marka, która stała się niemalże synonimem ciężkiego sprzętu pojawiającego się na budowach, w tartakach czy składach złomu. Trudno się temu dziwić, ponieważ mamy do czynienia z maszynami bardzo wysokiej klasy, które w dodatku są tanie w eksploatacji i bardzo wytrzymałe. Ich innowacyjność wielokrotnie powodowała, że na rynku trudno było znaleźć jakikolwiek produkt konkurencyjny. Jednym z mniej znanych, ale wciąż bardzo powszechnych sposobów wykorzystania maszyn jest przeładunek.

Samobieżne koparki kołowe

Maszyny przeładunkowe wykorzystywane w tartakach czy składach złomu muszą cechować się bardzo wysoką mobilnością, ponieważ ich zadaniem jest manewrowanie w nierzadko trudnym pod względem zwrotności terenie.

W wyniku takiego stanu rzeczy koparki do złomu to przede wszystkim maszyny kołowe. To rozwiązanie zazwyczaj powoduje, że mamy do czynienia z maszynami o stosunkowo mniejszej nośności, ale za to bardzo łatwo jest nimi manewrować, a do tego nie niszczą powierzchni, po której się poruszają. To też jest bardzo ważny element pracy w miejscach, które są zazwyczaj wyasfaltowane lub wybetonowane.

Niskie koszty eksploatacyjne

Wielką zaletą, jaką pochwalić może się każda koparka przeładunkowa do złomu, jest jej niski koszt eksploatacji. Koszt jednego dnia pracy takiej maszyny jest porównywalny ze znacznie większymi i cięższymi maszynami gąsienicowymi, które co bardzo istotne, wcale nie mają wyraźnie lepszej nośności. Dzięki temu takie koparki stanowią nie tylko atrakcyjną opcję dla wszystkich właścicieli tartaków czy składów złomu, ale też opcję rozsądną z punktu widzenia ekonomicznego.