Każdy, kto zdecyduje się  na budowę garażu wolno stojącego lub garażu wpisanego w bryłę domu, aby móc wstawić do niego samochodu, musi kupić bramę garażową. Bramy garażowe występują w czterech podstawowych rodzajach. Można kupić bramy garażowe skrzydłowe, uchylne, segmentowe oraz rolowane. Pojedyncze bramy garażowe mają wysokość i szerokość przynajmniej 2 metry. Jeśli jednak wybraliśmy samochód terenowy pamiętajmy, że konieczny jest montaż bram garażowych trochę wyższych.

Jaką bramę wybrać?

Firmy, które zajmują się sprzedaż oraz oferują montaż bram garażowych powinny mieć w swojej ofercie każdy rodzaj bram garażowych. Okazuje się bowiem, że każda brama ma inne wymagania co do wolnej przestrzeni przed garażem i może się okazać, że montaż bram garażowych, które wybraliśmy jest nie możliwy. Warto więc poradzić się sprzedawcy, który oferuje także montowanie bram garażowych czy możliwy będzie montaż tego konkretnego modelu w naszym przypadku.

Materiały na bramy garażowe

Poszycie bram garażowych wykonuje się z bardzo różnych materiałów. Możliwe jest zakupienie i montowanie bram garażowych, których poszycie wykonane zostało z paneli z blachy stalowej. Warto skorzystać z usług firmy, które oferuje nie tylko montowanie bram garażowych, ale także doradztwo. Dzięki temu zamontowanie bram garażowych przebiegnie bez zakłóceń. Możliwość zamontowanie bram garażowych to oszczędność czasu. Zamontowanie bram garażowych odbywa się bardzo sprawnie. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.