Tkaniny bawełniane są wykorzystywane przez człowieka od setek lat. Jako producent tkanin bawełnianych doskonale wiemy, jakie są zalety bawełny, zwłaszcza w porównaniu z syntetycznymi materiałami.

Wytrzymały materiał bawełniany

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że bawełna to bardzo mocne włókno. To sprawia, że jest to idealny materiał na koszule, które wymagają częstego prania, na przykład koszule, które nosisz do pracy na co dzień. Mocne włókna zapewniają, że koszula pozostanie w takim samym kroju, w jakim ją kupiłeś. Jako importer tkanin możemy zapewnić, że bawełna jest również odporna na ciepło i dobrze trzyma się przy prasowaniu. Co więcej, mocne włókno bawełniane umożliwia stosowanie silnych detergentów do prania.

Bawełna ma świetne właściwości chłodzące

Bawełna to oddychający materiał, który pozwala skórze pozostać suchą i może ona nadal oddychać. Zapewnia to chłód, nawet w cieplejsze dni w lecie. Ponieważ bawełna jest w stanie wchłonąć wilgoć, twoje ciało pozostanie suche przez cały dzień, co pomoże ci również poczuć się komfortowo i chłodno. Co więcej, włókna bawełny utrzymują materiał z dala od skóry. Tworzy to cienką warstwę powietrza, która nie tylko pomaga zachować chłód w lecie, ale także pomaga utrzymać ciepło w chłodniejsze dni. Te właściwości sprawiają, że koszula pozostaje świeża przez cały dzień. Co więcej, bardzo rzadko bawełna wywołuje reakcję alergiczną. Dlatego nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą codziennie nosić 100% bawełniane koszule. Niektóre osoby ze schorzeniami skóry wybierają tylko i wyłącznie koszule ze 100% bawełny, ponieważ jest to jedyny materiał, który ich nie uczula.