Możliwy do zakupu paralizator bez zezwolenia to nieskomplikowany przedmiot, z obsługą którego poradzi sobie bez problemu zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Nie należy on do najcięższych, czy też największych urządzeń, dlatego też trzymać można go w torebce, plecaku, czy też służbowej torbie. Przydać może się on praktycznie wszędzie, niezależnie od tego, czy będzie to centrum miasta, czy też park. Komu jednak najbardziej może się przydać paralizator do samoobrony?

Osoby narażone na ataki

W Polsce paralizator jest legalnym urządzeniem. Nabyć i używać może go praktycznie każdy, kto ukończył 18 rok życia. O jego zakupie myślą jednak najczęściej osoby posiadające pracę, obarczoną pewnym ryzykiem starć z napastnikiem, czy też agresorem. Są to zatem w głównej mierze:

  • strażnicy oraz ochroniarze obiektów strzeżonych, 
  • sprzedawcy,
  • pracownicy punktów usługowych, np. stacji paliw, 
  • kelnerzy oraz barmani,
  • taksówkarze itd.

Pełniąc tego typu obowiązki warto jest posiadać paralizator do samoobrony. Oddziałuje on na układ mięśniowy oraz nerwowy napastnika, pozwalając tym samym oddalić się od niego na bezpieczną odległość oraz wezwać pomoc. Zaprojektowany jest on w taki sposób, by nie zostawiać trwałych obrażeń na ciele.

Podczas codziennych podróży

Wracając albo jadąc do pracy, podczas spacerów, na wakacjach itd. warto jest mieć paralizator bez zezwolenia. Niepodważalnie podnosi on komfort bezpieczeństwa. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom nie ma możliwości, by uruchomić go przez przypadek. Jego obsługa jest banalnie prosta, o czym można się przekonać, przeglądając instrukcję, która zawsze jest dołączona do produktów tego typu.