Jeszcze kilka lat temu kierowcy jeździli przez cały rok na jednych oponach. Dzisiaj zdecydowana większość jeździ na innych oponach latem, a na innych zimą. Wybranie dobrych opon na zimę wbrew pozorom nie należy do łatwych zadań, mimo że w sklepach jest ogromny wybór opon zimowych.

Na co zwracać uwagę, kupując zimówki?

Opony zimowe, które dostępne są zarówno w tradycyjnych stacjonarnych, jak i w internetowych sklepach można podzielić stosując bardzo różne kryteria. Może nim być na przykład droga hamowania. Biorąc pod uwagę to kryterium można wyróżnić opony samochodowe na zimę, które mają najkrótszą drogę hamowania. Tego typu opony oznaczone są literą „A”. Ich droga hamowania przy prędkości wynoszącej 80 km/h jest krótsza o około 3 km niż opon, które zostały oznaczone literką „B”. Zimowych modeli zimowych opon, które mają najkrótszą drogę hamowania jest naprawdę w polskich sklepach bardzo dużo. Są wśród nich zarówno opony zimowe popularnych włoskich czy francuskich koncernów, jak i rodzimych producentów. Warto wiedzieć, że opony zimowe z najkrótszą drogą hamowania w trudnych warunkach zimowych radzą sobie naprawdę bardzo dobrze.

Gdzie kupić opony na zimę?

Osoby, które muszą kupić nowe opony samochodowe na lato lub zimę mają do wyboru zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Coraz większa liczba kierowców kupuje nowe opony samochodowe sklepach internetowych. Wybierając dużego dystrybutora części zamiennych, nie tylko do samochodów osobowych, ale także do innych typów pojazdów, klienci mogą być pewni, że znajdą nowe opony letnie i zimowe. W ofercie są także nowe opony całoroczne różnych marek i w różnych cenach.