Samochody DAF są niezwykle popularne w naszej części Europy. Aby jednak służyły nam właściwie, należy regularnie wymieniać niektóre komponenty pojazdu.

O firmie DAF

Jest to firma z ponad osiemdziesięcioletnią historią, która została założona w Holandii i rozpoczęła się od produkcji przyczep do różnych typów pojazdów. Pod koniec II wojny światowej istniało ogromne zapotrzebowanie na ciężarówki, dzięki czemu firma DAF mogła rozpocząć produkcję ciężarówek własnej produkcji. Do naszych czasów – produkcja ta rozwijała się i rozwijała, w tej chwili DAF ma wielu przedstawicieli handlowych w różnych krajach świata. Główne modele produkowane na rynku europejski:

  • XF – seria samochodów do transportu dużych ładunków na duże odległości;
  • CF to uniwersalna ciężarówka zaprojektowana do pracy w różnych warunkach drogowych;
  • LF – seria do użytku w mieście lub transportu według regionu, istnieją również wersje do prac budowlanych.

Części do samochodów DAF

Części używane DAF i ogólnie części DAF są wykonane z wysokiej jakości mteriałów. Istnieje też wiele zamienników jakości nie gorszej niż oryginał. Jeśli samochód jest objęty gwarancją, konieczne jest zamontowanie oryginalnych części zamiennych DAF. Jednak kiedy samochód był używany przez wiele lat, masz okazję kupić części samochodowe od innych producentów lub części używane. Aby wybrać najlepszą opcję dostosowaną do naszych potrzeb, należy skonsultować się z odpowiednim sklepem internetowym zajmującym się sprzedażą części DAF. Specjaliści doskonale wiedzą jaki rodzaj części będzie w danym, indywidualnym przypadku najlepszym wyborem.