Choć w sprzedaży dostępne są dziś znakomite aparaty słuchowe Gdańsk, wiele osób nadal nie leczy niedosłuchu. Przeważa przekonanie, że już samo badanie słuchu jest kosztowne, a zakup aparatu jest rozwiązaniem, na które mogą zdecydować się jedynie osoby bardzo dobrze zarabiające. Na szczęście, mamy do czynienia z przekonaniem nieprawdziwym. Aparaty słuchowe dofinansowanie Gdańsk to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy, kto ma problemy ze słuchem. Co ważne, nie dotyczy ono jedynie starszych typów aparatów.

Jak starać się o dofinansowanie do aparatu słuchowego?

Pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować jest bezpłatne badanie słuchu Gdańsk. Można je wykonać w jednej z placówek oferujących aparaty słuchowej, jeśli jednak problemy ze słuchem obserwujemy od niedawna, warto rozważyć wizytę najpierw u lekarza rodzinnego, a następnie również o laryngologa. Ten ostatni nie tylko będzie w stanie podpowiedzieć nam, który aparat słuchowy sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, ale również przekaże nam wniosek na refundację dotyczącą zarówno klasycznych aparatów, jak i wkładek usznych. To właśnie wystawione przez niego zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne jest podstawą do ubiegania się o refundację w NFZ.

Jak znaleźć najlepszy aparat słuchowy?

Zwykle to lekarz laryngolog niesie pomoc, gdy zastanawiamy się nad tym, który aparat słuchowy będzie najlepszy w naszym przypadku. Badanie słuchu Gdańsk jest jednak organizowane także w wielu innych placówkach. W każdej może być nie tylko sposobem na skontrolowanie naszego stanu zdrowia, ale również wstępem do uzyskania informacji na temat tego, na jakie rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę dbając o swój słuch. Osoby zastanawiające się nad tym, czy mogą słyszeć lepiej powinny więc pamiętać, że dziś otwiera się przed nimi szereg opcji, z których warto skorzystać.