Kabel sterowniczy do zadań specjalnych? Niepodważalnie chodzi o przewód, który za pomocą odpowiednio dobranych mieszanek PVC zyskał na dodatkowej odporności. Nabyć go można u profesjonalnego producenta kabli.

Dzięki swoim właściwościom świetnie spisze się w przypadku aparatur typowo kontrolno-pomiarowych, czy też placówek, gdzie może mieć styczność z dużym poziomem wilgotności (myjnie, rozlewnie, pralnie itd.) Czym zatem odznacza się tego typu kabel sterowniczy z otoczką PVC? Dowiesz się tego z niniejszego tekstu. 

Właściwości fizyczne przewodu 

Wszystkie przewody elektryczne o różnorodnym zastosowaniu charakteryzują się pewnymi właściwościami. Kabel sterowniczy, na którego warstwę zewnętrzną składa się odpowiednio przygotowane PVC, również posiada niejedną taką cechę. Dzięki nim jest:

  • odporny w dużej mierze na skręcanie,
  • bardzo elastyczny,
  • niewzruszony na działanie chłodziwa maszynowego, olei, 
  • ekranowy oraz niskonapięciowy (zgodnie z obowiązującymi dyrektywami), 
  • tak zbudowany, że jest w stanie utrzymać pierwotne pomiary,
  • odporny na wilgotność. 

Różne modele produktu

Przewody elektryczne można zakupić w wielu rodzajach, w zależności od branży, dla której mają być one dedykowane. Podobnie jest również z kablami sterowniczymi. Dostępne są one w wersji zarówno z żyłami kolorowymi, jak i z numerowanymi. Dzięki niezawodnej powłoce PVC sprawdzać się będą one niezawodnie na przestrzeni wielu lat (nawet podczas częstej i intensywnej eksploatacji), co często gwarantuje sprawdzony i godny zaufania producent kabli.