We współczesnym świecie alternatywą dla tradycyjnych budynków są z pewnością hale stalowe, które przekonują do siebie nowych nabywców atrakcyjną ceną, szybkim montażem

Bezproblemowym dostosowaniem do indywidualnych potrzeb oraz (w razie zaistnienia takiej potrzeby) możliwością powiększenia, podzielenia na mniejsze obiekty, czy też przestawienia oraz zdemontowania.

Taka hala namiotowa z profilem stalowym dzięki temu, że jest odporna na działania atmosferyczne, świetnie spisze się w każdym większym, jak i mniejszym gospodarstwie rolnym. Co jednak jeszcze warto o niej wiedzieć? 

Jak to jest z przepisami na budowę 

Decydując się na hale stalowe należy sobie w pierwszej kolejności odpowiedzieć na pytania – do czego będą one służyły? W jaki sposób będzie się z nich korzystać? Odpowiadając na nie można:

  • stwierdzić, na jakie warto postawić obszycie całego obiektu – jeżeli konkretne hale stalowe będą używane tylko i wyłącznie w jednym sezonie, to można zdecydować się na o wiele tańsze, jednak wciąż niezawodnie spisujące się poszycia. Jednak w przypadku całorocznej eksploatacji obszycia powinny być niepodważalnie bardziej odporne, 
  • przygotować całą niezbędną dokumentację – hala stalowa bez pozwolenia – nie jest to mit, a raczej fakt, jeżeli tylko obiekt ten nie będzie stał dłużej w jednym miejscu niż 180 dni. Jeżeli ktoś już na samym początku zdaje sobie sprawę z tego, że konstrukcja będzie typowo całoroczna, to musi nastawić się na to, że będzie musiał uzyskać pozwolenie na budowę. 

Przeznaczenie obiektu halowego 

Profesjonalny producent hal stalowych zwraca inwestorom zawszę uwagę na to, że na samym początku projektu muszą jasno sprecyzować cele, które powinna spełniać w późniejszym czasie rozstawiona konstrukcja. Może ona być, np.:

  • magazynem na paszę, 
  • miejscem, gdzie będą przechowywane maszyny rolnicze, 
  • schronieniem dla zwierząt w gospodarstwie. 

Hale stalowe mają mnóstwo zastosowań, a to niektóre z nich. Projektując je można już na samym początku określić poszycie budynku, jego wysokość, wymiary, to, gdzie będą znajdować się dodatki (okna, drzwi, wjazdy) oraz czy będzie on ogrzewany. Jest to niezwykle ważne, jeżeli chce się mówić w pełni o funkcjonalnych konstrukcjach i sprawdzonych inwestycjach.