Tym, bez czego większość z nas w ogóle nie wyobraża sobie mieszkania są zasłony. Obecnie w sprzedaży znajdziemy szeroki wybór rozmaitych zasłon, które dość istotnie różnią się między sobą. Bez względu na to, czy wybieramy typowo ozdobne zasłony, nowoczesne zasłony 3D, czy też interesują nas zasłony zaciemniające, warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są modele z różnych tkanin. Zobaczmy, jakie materiały mamy do wyboru.

Szycie zasłon 3D

Jeśli nasze zasłony mają być zasłonami 3D np. zaciemniającymi, bardzo dobrym wyborem będą te uszyte z aksamitu. Jest to dość ciężki materiał, który skutecznie broni dostępu światła. Trzeba jednak pamiętać, że wpłynie on również przyciemniająco na samo mieszkanie. Kolorowe zasłony zaciemniające to również zasłony z żakardu. To gruba tkanina, która sprawi, że w pomieszczeniu zapanuje mrok. Plusem zasłon żakardowych jest to, że nie trzeba ich prasować. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Szycie zasłon ozdobnych

Jeśli chodzi o zasłony ozdobne, które mogą być również 3D to bez wątpienia godne uwagi są zasłony gotowe do powieszenia. Ich wybór jest obecnie bardzo duży. Z jakiego materiału mogą być wykonane takie zasłony? Wśród zasłon ozdobnych, których zadaniem nie jest chronienie przed światłem i wścibskimi spojrzeniami znajdują się te uszyte z woalu oraz szyfonu. To delikatne tkaniny, które prezentują się bardzo dobrze. UWAGA: jeśli postawimy na zasłony z woalu, będziemy musieli prać je ręcznie.

Zasłony ozdobne i zasłony zaciemniające 3D to duża grupa produktów, która obejmuje zarówno kolorowe zasłony, jak i zasłony gotowe do powieszenia. Jeśli temat ten Cię zainteresował, zachęcamy do lektury naszego poprzedniego tekstu o zasłonach.