Z pewnością nie raz się zastanawiacie jak nadać paczkę w paczkomacie i czy jest to łatwe zadanie dla każdego. Możemy was w tym miejscu zapewnić że nadawanie paczek w paczkomatach jest bardzo proste i bezpieczne, a każdy może się tego nauczyć w kilka chwil. Jeżeli macie wątpliwości i obawy, zapoznajcie się z poniższym artykułem.

Najważniejsze są prawidłowe dane osobowe

Jak już wspomnieliśmy paczkomat to dość proste urządzenie, dzięki któremu w szybki sposób możemy nadać paczkę, która po właściwym spakowaniu i zaadresowaniu, szybko trafi do swojego odbiorcy. Najważniejszą kwestią są dane osobowe, czyli musi zostać wypełniony tak zwany list przewozowy.

Nadanie paczki bez listu jest niemożliwe, to oczywista kwestia. Inpost stał się popularną formą wysyłania i odbierania paczek i jeżeli do tej pory byliśmy tylko odbiorcami, najwyższa pora nauczyć się jak nadawać paczkę w paczkomacie Inpost.

Musimy samodzielnie umieścić paczkę w paczkomacie

To zadanie jest oczywiście bardzo proste, ale musimy mieć świadomość, że z przygotowaną paczką nie jedziemy jak zwykle na pocztę, lecz do paczkomatu Inpost, gdzie dzięki aplikacji umieścimy paczkę we właściwej przegródce do wysyłki. Nadanie paczki po wypełnieniu i odpowiednim wygenerowaniu listu przewozowego odbywa się w kilku krokach.

Możemy opłacić przesyłkę przez Internet, a za pomocą prostej aplikacji nadać paczkę do odbiorcy, który automatycznie otrzyma wszystkie niezbędne dane do odbioru przesyłki. Jak widzimy nadawanie paczki nie należy do trudnych czynności i może jej się nauczyć każdy. Obecnie paczkomaty Inpost znajdują się w każdym mieście, dlatego bez większych problemów znajdziemy ten, który znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania.