Współczesne dachy w niczym nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat. Są to bardzo złożone systemy dachowe. Dachy składają się dzisiaj z kilu warstw. Każda z nich ma do spełnienia inną funkcję. Jedną z nich są membrany dachowe.

Dachy, na których można stosować membrany

Membrany dachowe stosowane są na wszystkich typach dachów. Wyjątkowo ważną rolę membrany dachowe pełnią w przypadku dachów płaskich. Dachy płaskie są rzadkością na domach jednorodzinnych, zdecydowanie częściej dachy płaskie zobaczyć można na obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych. Bez względu na rodzaj budynku, współczesny dach złożony jest z kilku warstw. Systemy dachowe składają się między innymi z warstwy pełniącej rolę izolacji termicznej. Izolacja ta jest wykonywana z wełny szklanej lub mineralnej. Rolą membrany dachowej jest między innymi ochrona wełny przed zbieraniem się pary wodnej. Systemy dachowe produkuje dziś wiele firm; producenci od dawna obecni na rynku wykorzystują najnowsze technologie.

Zalety membran dachowych

Dachy przemysłowe muszą spełniać wysokie wymogi dotyczące między innymi bezpieczeństwa. Niektórzy producenci membran dachowych proponują rozwiązania, które na dachy przemysłowe nadają się wyjątkowo dobrze. Na dachy przemysłowe proponują membrany z samogasnącego PCV. Taki dach ma wysokie parametry dotyczące bezpieczeństwa pożarowego.

Wszystkich, których zainteresował temat membran dachowych odsyłamy do naszego wcześniejszego artykułu również poświęconego tej tematyce.