Nawet jeśli kupujemy zasłony 3D gotowe do powieszenia, powinniśmy wiedzieć, z jakich tkanin mogą być one uszyte. Materiały używane do szycia zasłon są bowiem bardzo różne. W efekcie nie w każdym przypadku się sprawdzą. Zobaczmy, jakie tkaniny są najlepsze na zasłony ozdobne, a jakie będą świetnym wyborem, jeśli chcemy mieć zasłony zaciemniające.

Materiał na zasłony ozdobne

Jeśli interesują nas kolorowe zasłony ozdobne 3D, warto postawić na te z tiulu. To bardzo delikatna tkanina, która charakteryzuje się wyjątkową lekkością. Jest dobrym wyborem, jeśli pomieszczenie, w którym zasłony mają się pojawić jest niewielkie i nie chcemy go dodatkowo optycznie obciążać. Tkaniną ozdobą, a jednocześnie przepuszczającą promienie słoneczne jest woal.

Materiał na zasłony zaciemniające

W tym wypadku w grę wchodzi bez wątpienia żakard. Co ważne, zasłony żakardowe są jednocześnie i ozdobne, i zaciemniające. Jeśli zasłony 3D mają być używane w sypialni i zależy nam na możliwie maksymalnym zaciemnieniu, najlepsze będą te uszyte z tkaniny blackout. To właśnie z tego materiału zasłony są powszechnie stosowane w hotelach stojących na wysokim poziomie. Jeśli wybierzemy taki materiał, możemy być pewni, że rano nie obudzi nas słońce. Jeśli efekt zaciemnienia nie musi być tak silny, w zupełni wystarczy wybrać aksamit. To niezwykle elegancki materiał, który również dość dobrze chroni przed światłem.

O tkaninach zasłonowych 3D można powiedzieć zdecydowanie więcej. My wskazaliśmy zaledwie kilka podstawowych rodzajów. Jeśli temat zasłon kogoś zainteresował, odsyłamy do naszego innego artykułu.