Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że luksusowe mieszkania adresowane są wyłącznie dla osób z tzw. wyższych sfer. Faktem jest, że zakup lokalu mieszkalnego o podwyższonym standardzie wiąże się ze sporym nakładem finansowym, zapewniają jednak wyjątkowy komfort użytkowania oraz szeroko rozumiany prestiż.

Luksusowo i komfortowo

Zakup mieszkania w Poznaniu to inwestycja, która wymaga sporych nakładów finansowych. Wpływ na cenę ma wiele czynników – lokalizacja, metraż, standard itp.
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania w Poznaniu, zarówno oo standardzie podstawowym, jak i podwyższonym. Nietrudno zauważyć, że luksusowe mieszkania w Poznaniu są proporcjonalnie droższe od lokali o standardzie podstawowym, wiadomo jednak, że luksus jest równoznaczny z prestiżem, lepszym wykończeniem wnętrz, ich wyposażeniem, a także wewnętrzną i zewnętrzną architekturą.

W tym momencie pojawia się pytanie, dla kogo adresowane są luksusowe mieszkania? Zasadniczo mieszkanie o podwyższonym standardzie może nabyć każdy, rzeczywistość dowodzi jednak, że rozwiązanie to jest wybierane przede wszystkim przez osoby o ugruntowanej pozycji społecznej oraz zawodowej – inaczej mówiąc, luksusowe mieszkania w Poznaniu najczęściej kupują ludzie zamożni, dysponujący odpowiednią gotówką. Sporadyczne osoby kupują mieszkanie w Poznaniu o podwyższonym standardzie z wykorzystaniem kredytu hipotecznego.

Nowe mieszkania o podwyższonym standardzie różnią się przede wszystkim metrażem, dzięki czemu odpowiednie rozwiązanie znajdzie zarówno przysłowiowy singiel, jak i kilkuosobowa rodzina. Warto także zauważyć, że nowe mieszkanie w prestiżowej dzielnicy często służy jako lokal przeznaczony na wynajem dla gości biznesowych.