Wózki należą do akcesoriów, które rodzice bardzo często kupują jeszcze przed narodzinami dziecka. Wózek jest niezwykle przydatny, umożliwia wychodzenie na spacery i podróżowanie. Jest potrzebny przez kilkanaście miesięcy od narodzin dziecka. W sklepach jest ogromny wybór wózków dziecięcych, co wcale nie ułatwia podjęcia decyzji.

Rodzaje wózków dziecięcych

Bardzo dużą popularnością wśród rodziców cieszą się wózki dziecięce wielofunkcyjne. Wózki dziecięce wielofunkcyjne dostępne są w dwóch typach. Rodzice mają do wyboru wózki 2w1 oraz wózki 3w1. Wózki 2w1 łączą w sobie zalety, które mają wózki głębokie i spacerówki. Z kolei wózki 3w1 to jednocześnie gondola, spacerówka i fotelik samochodowy. Zarówno wózki 2w1 jak i te 3w1 są bezpieczne i stabilne. Dla wielu rodziców przeszkodą w nabyciu może być cena. Jednak biorąc pod uwagę, ile trzeba będzie wydać kupując oddzielnie wózek głęboki, spacerówkę i fotelik samochodowy, to okaże się, że wózki dziecięce wielofunkcyjne wcale nie są takie drogie.

Na co zwracać uwagę na zakupach?

Nowoczesne wózki dziecięce mają stelaż stalowy lub aluminiowy. Nowoczesne wózki dla dzieci nie mogą być ciężkie. Lekkie są te nowoczesne wózki, które mają aluminiowy stelaż. Wybierając lekkie wózki dla dzieci koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy gondola bez problemów i szybko da się nałożyć na stelaż. Gondola powinna być nie tylko lekka, ale powinna mieć również możliwość regulowania nie tylko oparcia, ale także podnóżka. Rodzice bardzo chętnie wybierają wózki z dodatkowymi akcesoriami, na przykład z moskitierą. Lekkie i nowoczesne wózki wielofunkcyjne służą dzieciom przez kilka lat.