Plastikowe karty kojarzą się nam przede wszystkim z kartami płatniczymi, jednak jeśli bliżej zainteresujemy się tematem i zwrócimy uwagę na firmy, które takie karty przygotowują to szybko zobaczymy, że karty plastikowe tak naprawdę wykorzystywane są w różnych miejscach i celach i nie funkcjonują wyłącznie jako karty płatnicze.

Producent kart plastikowych przygotowuje je w takiej formie, że możliwe jest wykorzystywanie ich między innymi jako zakodowanej karty magnetycznej, którą można wykorzystywać w miejscu pracy, tak by dostęp do określonych miejsc był dopuszczony wyłącznie dla pracowników danej firmy.

Plastikowe karty – bilety, karty płatnicze, wejściówki

Obecnie można zdecydować się na karty plastikowe na zamówienie, które przygotowywane są w takiej formie, że możliwe będzie ich wykorzystywanie w różnych miejscach i w różny sposób. W niektórych placówkach wykorzystuje się również karty plastikowe jako nośnik, na którym kodowane są bilety. Na takich kartach koduje się również bilety na komunikację miejską. Te możliwości jakie otrzymujemy są obecnie zróżnicowane i dzięki temu również producent kart plastikowych raczej nie będzie narzekał na brak zamówień

Wykonywanie identyfikatorów z kart plastikowych

Powszechnie wykorzystuje się również karty plastikowe do przygotowywania różnorakich identyfikatorów. W takim przypadku wykorzystuje się oczywiście karty, które potem będzie można również nadrukować w specjalnie przygotowanych do tego urządzeniach. To świetne rozwiązanie, ponieważ można zamówić jednolite karty a następnie firma sama będzie wykonywała konkretne nadruki na tych kartach. Dlatego firma sama ostatecznie decyduje o tym jakie karty wykona.