Polacy coraz częściej decydują się skorzystać z usług wypożyczalni samochodów, w których wynajmują różne modele aut, zarówno do poruszania się po mieście, jak i na dalsze wyjazdy. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie dotyczące najczęściej wypożyczanych aut. Jakie rodzaje i jakie marki dominują? Zapraszamy do lektury.

Klasa premium, czyli “wyższa półka” z wypożyczalni

Samochody klasy premium to propozycja wypożyczalni dedykowana najbardziej wymagającym klientom, a także tym, którzy wybierają się w dłuższą podróż. Wśród popularnych marek w tej grupie należy wymienić BMW, Mercedesa czy Lexusa. Zapewniają one szereg udogodnień, takich jak:

  • pojemny bagażnik,
  • automatyczna skrzynia biegów,
  • klimatyzacja,
  • nawigacja GPS na życzenie.

Na wyjazd wakacyjny często wypożyczane są natomiast SUV-y, zwłaszcza jeśli droga wiedzie przez bezdroża czy leśne ścieżki. Ten rodzaj samochodów cieszy się popularnością zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi.

Ekonomiczne samochody miejskie – faworyt wynajmu 

Polskie wypożyczalnie aut najczęściej spotykają się z klientami, którym zależy na wynajmie samochodu miejskiego. Szacuje się, że ten typ auta stanowi ponad 30% spośród wszystkich wypożyczanych samochodów. Najpopularniejsze marki to Kia, Opel, Hyundai czy Toyota. Są to ekonomiczne auta, którymi sprawnie można udać się na zakupy do marketu czy pojechać do pracy znajdującej się na drugim końcu miasta. Wśród aut miejskich często wynajmowane są auta klasy mini, a to głównie ze względu na parkowanie. Im mniejsze auto, tym mniejszy problem z parkowaniem. Warto jednak pamiętać, że jeśli zależy nam na regularnym podróżowaniu po mieście i okolicach, auto miejskie może się okazać niewystarczające. W przypadku dłuższych podróży nie należy kierować się wyłącznie ceną wynajmu, ale także zwrócić uwagę na wygodę jazdy. W małych samochodach, zwłaszcza tych klasy mini, może zwyczajnie brakować miejsca, zwłaszcza jeśli nie podróżujemy w pojedynkę. Zdecydowanie większe możliwości zapewniają auta klasy premium, o których mowa poniżej.

Gdzie warto wynająć samochód?

Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym można wynająć nowe, komfortowe auto w przystępnej cenie, zapoznaj się z ofertą wypożyczalni samochodów. Znajdziesz tu bogatą flotę samochodów, dostępnych zarówno na krótki, jak i długo termin. Wynajem auta jest możliwy we wszystkich większych miastach w Polsce.