Wybierając opony zimowe, kierowcy mogą kierować się bardzo różnymi kryteriami. Dla wielu z nich najważniejsza jest niska cena opon. Nie zawsze jednak można pogodzić rozsądną ceną z wysoką jakością.

Jakimi cechami charakteryzują się zimówki?

Opony zimowe są przeznaczone do eksploatacji w sytuacji, gdy temperatura wynosi mniej niż 5 – 7 stopni Celsjusza. Opony zimowe są więc przeznaczone do jazdy w warunkach klimatycznych, które niosą ze sobą opady śniegu. W samochodach z oponami zimowymi jazda jest znacznie bezpieczniejsza, gdy na drodze zalega też błoto pośniegowe czy pojawia się gołoledź. Opony zimowe są wyprodukowane z gumy, która w niskich temperaturach nie twardnieje. Mają także bieżnik z dużą liczbą lamelek i poprzecznych nacięć. Można je poznać to symbolu śnieżynki. Opony zimowe podzielone zostały na 3 kategorie w zależności od strefy klimatycznej, w której będą eksploatowane. Polscy kierowcy, których interesują opony samochodowe do jazdy zimą mają do wyboru tak zwane opony alpejskie. Ten typ opon przeznaczony jest do użytkowania na odśnieżanych, posypywanych solą lub innymi środkami chemicznymi drogach. Nowe opony samochodowe typu alpejskiego radzą sobie także z jazdą po śniegu i lodzie.

Różne typy opon

Po polskich drogach porusza się mnóstwo samochodów osobowych różnych typów. Stąd też w ofercie dużych, renomowanych dystrybutorów są opony samochodowe do Suv-ów. W ofercie są także opony samochodowe przeznaczone do użytkowania w autach, których silniki mają naprawdę dużą moc. Kierowcy, którzy kupują nowe opony samochodowe muszą pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Najlepiej jest, kupując nowe opony samochodowe, kierować się zaleceniami producenta.