Przed nadejściem pierwszych chłodnych jesiennych dni większość polskich kierowców zmienia opony letnie na zimowe. Opony zimowe przeznaczone są do jazdy w trudnych warunkach zimowych. Zaleca się zakładać opony zimowe, gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać poniżej 7 stopni Celsjusza. W punktach wymiany opony największe kolejki są z reguły przed 1 listopada.

Jaka powinna być dobra opona zimowa?

Wielu polskich kierowców kupując opony zimowe, kieruje się przede wszystkim ich ceną. Nie powinno to być jednak najważniejsze kryterium wyboru. Wybierają opony samochodowe na zimą należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na głębokość bieżnika. Dobre opony samochodowe przeznaczone do jazdy w warunkach zimowych mają bieżnik, na którym wykonanych zostało dużo wąskich poprzecznych nacięć. Bieżnik w oponach zimowych ma również dużą liczbę lameli. To dlatego „zimówki” dobrze radzą sobie, gdy na drodze zalega warstwa błota pośniegowego, śniegu czy lodu. Opony do jazdy zimą produkowane są ze specjalnego rodzaju gumy. Dzięki temu w niskich temperaturach opona nie twardnieje.

Gdzie na zakupy?

Nowe opony samochodowe można dzisiaj kupić niemal wszędzie. Sprzedaż opon prowadzą już nie tylko sklepy motoryzacyjne, ale także supermarkety i różnego rodzaju dyskonty. Wielu klientów, którzy muszą kupić nowe opony samochodowe dużych internetowych sprzedawców. Więksi dystrybutorzy mają w ofercie nie tylko nowe opony samochodowe letnie czy zimowe, ale także szeroki wybór ogumienia całorocznego. Plusem są atrakcyjne ceny oraz szybki czas realizacji zamówienia. Internetowa hurtownia to oszczędność czasu i pieniędzy.