Drewniana podłoga jodełka francuska to klasa sama w sobie. Wzór jodełkę może pochwalić się bardzo długą historią. Podłogi w ten wzór zaczęto układać we Francji w XVII wieku. Z czasem podłoga w jodełkę francuską pojawiła się także w innych krajach. Z czasem o drewnianych podłogach zapomniano. Dzisiaj jodełka francuska znów cieszy się uznaniem projektantów wnętrz.

Jak ułożyć podłogę w ten wzór?

Podłoga jodełka francuska nie jest najłatwiejsza do ułożenia. Do jej wykonania warto zatrudnić napraw dobrego fachowca. Za to po ułożeniu podłoga w jodełkę francuską prezentuje się bardzo elegancko i sprawi, że wnętrze nabiera klasy. Jodła francuska powstaje z dębowych deseczek, które są przycinane pod kątem czterdziestu pięciu stopniu, a po ułożeniu tworzą kąt dziewięćdziesiąt stopni.

Deseczki dostępne są w różnych rozmiarach, wybranie tych idealnych nie jest więc trudne. Z uwagi na to, że panele jodełka francuska produkowane są z dębowych desek, wykona z nich podłoga jest wytrzymała i trwała przez lata.

Gdzie sprawdzi się najlepiej podłoga w jodełkę francuską?

Panele jodełka francuska to bardzo uniwersalnym materiał na podłogi. Panel jodełka francuska sprawdzą się zarówno we ekskluzywnych wnętrzach komercyjnych (np. hotelach i restauracjach), jak i w prywatnych mieszkaniach oraz domach. Jodła francuska pasuje przy tym do różnych stylów wnętrzarskich. Jodła francuska sprawdzi się najlepiej we wnętrzach w stylu klasycznym. Równie dobrze będzie wyglądała we wnętrzach w stylu skandynawskim.