Jodełka francuska to wzór, w który drewniane podłogi układano już kilka stuleci temu. W ten wzór układano podłogi w pałacowych wnętrzach. Z czasem jodełka francuska trafiła pod strzechy, po pewnym czasie wyparły ją jednak inne materiały. Dzisiaj jodła francuska przeżywa swój wielki powrót.

Jak powstaje podłoga w jodełkę?

Jodła francuska jest wzorem bardzo wymagającym, jeśli chodzi o układanie. Jodła francuska to podłoga, która ułożona jest z desek przyciętych pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Po ich złożeniu tworzą one kąt prosty. Wnętrze, w którym znajduje się podłoga jodełka francuska prezentuje się niezwykle szykownie i elegancko.

Jodła francuska produkowana jest z dębowych desek najwyższej jakości. Podłoga w jodełkę francuska jest więc rozwiązaniem na lata. Panele jodełka francuska dostępne są w różnych rozmiarach. Dzięki temu każdy może wybrać panele, które najlepiej spełnią jego oczekiwania.

Do jakiego stylu pasuje?

Podłoga jodełka francuska jest rozwiązaniem wybieranym obecnie bardzo chętnie. Panele jodełkę francuska zobaczyć można w ekskluzywnych hotelach, luksusowych pensjonatach i restauracjach. Podłoga jodełka francuska coraz częściej pojawia się też w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Jest bardzo uniwersalna, pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Świetnie prezentuje się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu vintage, klasycznym, prowansalskim i skandynawskim. Bardzo ciekawie prezentuje się we wnętrzach w minimalistycznym stylu.