Drewniane podłogi cieszą się bardzo dużą popularnością. Mają mnóstwo zalet. Jedną z nich jest to, że można je układać w bardzo różny sposób. Jodełka francuska jest jednym z nich.

Jakie cechy posiada jodełka francuska?

Jodełka francuska jest jednym ze starszych wzorów wykorzystywanych przy układaniu drewnianych podłóg. Pierwotnie jodełka francuska była wykorzystywana wyłącznie w pałacowych wnętrzach. Dzisiaj jodła francuska jest rozwiązaniem spotykanym w domach i mieszkaniach, salach bankietowych, restauracjach i hotelach.

Cechą charakterystyczną dla desek jodełki francuskiej jest to, że przycina się je pod kątem czterdziestu pięciu stopni. W efekcie, gdy zostaną ułożone, utworzą kąt dziewięćdziesiąt stopni. Ten sposób układania podłogi jest niezwykle dekoracyjny, a jednocześnie bardzo elegancki.

W jakich wnętrzach jodełka sprawdzi się najlepiej?

Jodła francuska to wzór, który daje bardzo wiele możliwości. Jodła francuska doskonale bowiem wygląda we wnętrzach zaaranżowanych w różnych stylach. Wiele osób jest przekonanych, że panele jodełka francuska najlepiej wyglądają we wnętrzach w stylu klasycznym.

Tymczasem panele jodła francuska sprawdzą się też w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim albo prowansalskim. Co więcej, podłoga jodełkę z powodzeniem może znaleźć się też w mieszkaniach w stylu loftowym. Warto dodać, że podłoga jodełkę wykonywana jest z dębowych desek. Oznacza to, że podłoga w jodełkę zachowa swoje walory wizualne przez wiele lat.