Uzupełnieniem aranżacji wnętrz mieszkalnych i biurowych są obrazy. To niezwykle ciekawy detal, który każdemu wnętrzu dodaje wyjątkowego charakteru. Obraz w tradycyjnej technice olejnej jest stosunkowo drogi, stąd coraz częściej wybierane są nowoczesne obrazy na płótnie.

Nowoczesny obraz na płótnie: awangardowa technika

Nowatorskie techniki nadruku umożliwiają tworzenie nowoczesnych, bardzo wysokiej jakości obrazów na płótnie. Do nadruków używane jest płótno canvas – doskonała imitacja tradycyjnego płótna malarskiego. Płótno może zostać naciągnięte na krosna malarskie. Dzięki temu, że zadrukowane są także boki płótna, obraz nie wymaga oprawiania. Obrazy na płótnie dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Różnorodna tematyka obrazów sprawia, że każdy może znaleźć temat, który najbardziej odpowiada jego wrażliwości artystycznej. Do popularnych tematów należą: kwiaty, panoramy wielkich miast, martwa natura, górskie i morskie krajobrazy.

Nowoczesny obraz na płótnie: gdzie można go zawiesić?

Drukowane  na płótnie canvas obrazy wyróżniają się trwałymi i wyrazistymi barwami. Wydruk jest niezwykle wyraźny, do tego płótno odporne jest na wilgoć. Nowoczesne obrazy na płótnie nadają się więc nie tylko do dekoracji salonu, ale także kuchni i łazienki. Sprawdzają się oczywiście nie tylko we wnętrzach mieszkalnych. Są idealną dekoracją do nowoczesnych biurowców. Więcej na temat obrazów na płótnie można przeczytać w naszym artykule „Obraz na płótnie: atrakcyjny dodatek do każdego wnętrza”. Obraz nie wymaga oprawy.