Bawełna jest tkaniną naszego życia. Jako producent tkanin bawełnianych doskonale wiemy, że tkaniny bawełniane są niezwykle wszechstronnym włóknem. Bawełna znana jest z komfortu, dobrego wyglądu, trwałości i wartości.

Komfort i trwałość

Jako importer tkanin i producent tkanin bawełnianych wiemy, że odzież bawełniana jest miękka i łatwo się rozciąga, dzięki czemu jest wygodnym materiałem do noszenia. Ze względu na swoją miękkość i wygodę jest często stosowany w bieliźnie i podkoszulkach. Bawełna ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie, dzięki czemu jest mocna, trwała i mniej podatna na rozerwanie lub rozdarcie. Jako producent tkanin bawełnianych zapewniamy też, że ubrania z bawełny są przyjazne dla naszej skóry.

Tkaniny bawełniane od producenta

Ponieważ jest to włókno naturalne, bawełna jest mniej toksyczna w porównaniu z innymi włóknami syntetycznymi. Włókna tkaniny, które są syntetycznie przygotowane, poddaje się działaniu chemikaliów. Większość z nich może zostać wchłonięta przez skórę. Szkodzą nie tylko skórze, ale także całemu ciału.

Niektóre z powszechnie stosowanych chemikaliów to kwas tereftalowy znajdujący się w poliestrze, poliakrylonitryl stosowany we włóknach akrylowych, kwas siarkowy (prawdopodobnie rakotwórczy), a także amoniak występujący w sztucznym jedwabiu i ropa naftowa, które są powszechnie stosowane w tkaninach nylonowych. Bawełna jest całkowicie wolna od szkodliwych dodatków, co sprawia, że nie tylko jest wygodniejsza, naturalniejsza, ale też przyjaźniejsza dla skóry człowieka. Nie powoduje podrażnień i nie bez przyczyny jest materiałem chętnie wykorzystywanym do produkowania bandaży.