Materiał na zasłony 3D: co warto wziąć pod uwagę?

Materiał na zasłony 3D: co warto wziąć pod uwagę?

Nawet jeśli kupujemy zasłony 3D gotowe do powieszenia, powinniśmy wiedzieć, z jakich tkanin mogą być one uszyte. Materiały używane do szycia zasłon są bowiem bardzo różne. W efekcie nie w każdym przypadku się sprawdzą. Zobaczmy, jakie tkaniny są najlepsze na zasłony ozdobne, a jakie będą świetnym wyborem, jeśli chcemy mieć zasłony zaciemniające.

Materiał na zasłony ozdobne

Jeśli interesują nas kolorowe zasłony ozdobne 3D, warto postawić na te z tiulu. To bardzo delikatna tkanina, która charakteryzuje się wyjątkową lekkością. Jest dobrym wyborem, jeśli pomieszczenie, w którym zasłony mają się pojawić jest niewielkie i nie chcemy go dodatkowo optycznie obciążać. Tkaniną ozdobą, a jednocześnie przepuszczającą promienie słoneczne jest woal.

Materiał na zasłony zaciemniające

W tym wypadku w grę wchodzi bez wątpienia żakard. Co ważne, zasłony żakardowe są jednocześnie i ozdobne, i zaciemniające. Jeśli zasłony 3D mają być używane w sypialni i zależy nam na możliwie maksymalnym zaciemnieniu, najlepsze będą te uszyte z tkaniny blackout. To właśnie z tego materiału zasłony są powszechnie stosowane w hotelach stojących na wysokim poziomie. Jeśli wybierzemy taki materiał, możemy być pewni, że rano nie obudzi nas słońce. Jeśli efekt zaciemnienia nie musi być tak silny, w zupełni wystarczy wybrać aksamit. To niezwykle elegancki materiał, który również dość dobrze chroni przed światłem.

O tkaninach zasłonowych 3D można powiedzieć zdecydowanie więcej. My wskazaliśmy zaledwie kilka podstawowych rodzajów. Jeśli temat zasłon kogoś zainteresował, odsyłamy do naszego innego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *